U tijeku je nova sezona e-Dilema! IAB Croatia na LinkedInu je pokrenuo ovaj serijal kolumni kojim želi proniknuti u niz važnih pitanja kojima se bavi domaća digitalna zajednica, a u novom izdanju saznajte hoće li TikTok zamijeniti Google.
TikTok je danas jedna od najpopularnijih društvenih mreža, a iako je svoju popularnost stekao kao platforma za objavljivanje kratkih zabavnih i plesnih videa, sada mu je Gen Z pronašao niz novih zadaća, a jednu od njih starije generacije nikad ne bi očekivale. Naime, sve veći broj mladih koristi TikTok kao novu tražilicu, umjesto Googlea. Zahvaljujući njegovu algoritmu rezultati su krojeni prema interesima konkretnoga korisnika, a većina bolje razumije objašnjenje ponuđeno u kratkom videu nego ona koja mogu pročitati u nekom članku ili pogledati u opširnom videu na YouTubeu. Međutim, možemo li vjerovati informacijama koje korisnici TikToka dijele sa svojom publikom?
Zašto mlada publika odgovore traži upravo na TikToku? Je li razlog možda autentičnost kreatora i odanost njihove publike koja im bezuvjetno vjeruje ili je objašnjenje više biološko – jer je dokazano da imamo sve manje koncentracije za čitanje dužih objašnjenja? Ili nešto potpuno treće?
Poznato je da i društvene mreže kao što su Instagram i Snapchat ponekad služe za istraživanje popularnih trendova i mjesta – je li to još samo jedan dokaz koliko su mlađe generacije sve više orijentirane na vizualni sadržaj? Kako komunikacijska industrija ove trendove može implementirati na kvalitetan i efikasan način? Toliko je pitanja, stoga su Mia Toljan Pamić (404 agency) i Dario Marčac (CREW), stručnjaci za ovu mrežu u rapidnom usponu, odgovorili na sva!
Tekst u cijelosti pročitajte na LinkedInu IAB-a Croatia, zapratite stranicu kako biste bili u tijeku sa sljedećim izdanjima kolumni i u komentarima se pridružite razgovorima!